Liga 1: CSMS Iasi, victorie pretioasa la Medias

Vineri, 09 Noiembrie 2012, ora 23:25
2455 citiri

Formatia CSMS Iasi s-a impus in meciul disputat vineri, in deplasare, cu Gaz Metan Medias, scor 1-0, in etapa cu numarul 15 din Liga 1.

Desi gazdele au intrat mai bine in joc si au dominat in primul sfert de ora, iesenii au fost cei care au avut cele mai mari ocazii in prima repriza.

In minutul 23, Milea a ratat singur cu Plesca, iar portarul mediesenilor s-a evidentiat din nou, sase minute mai tarziu, respingand in corner la o situatie periculoasa.

Repriza secunda a oferit un joc mult mai slab cu doar doua tentative modeste ale gazdelor de a trece in avantaj. Moldovenii au dat in cele din urma lovitura in minutele de prelungire, cand Patulea a punctat din pasa lui Onofras.

In urma acestui rezultat, CSMS Iasi a acumulat 11 puncte si urcat pe locul 16 in clasamentul Ligii 1, apropiindu-se la patru lungimi de prima pozitie care asigura evitarea retrogradarii. De cealalta parte, Gaz Metan Medias a ramas pe 12, cu 16 puncte.

Gaz Metan Medias: Plesca - Ciuca, Frasinescu, Markovic, Buzean - Eric, Tahar, Astafei, Petre - Bud, Bawab;

Rezerve: Loncaric, Muth, Vukadinovici, Avram, Vasilache, Todea, Negru;

Antrenor Cristi Pustai;

CSMS Iasi: Irimia - Jovanovici, Cretu, Tincu, Tiganasu - Straton - Ciucur, Tudor, Milea, Vladu - Herghelegiu;

Rezerve: Balan, Avramia, Onofras, Semerenko, Patulea, Nalati, Mitrea;

Antrenor Liviu Ciobotariu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Iasi victorie Gaz Metan, #Iasi victorie Liga 1, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #Liga 1 etapa 15 , #rezultate