Liga 1: Dinamo a invins-o pe Poli Iasi

Vineri, 29 Noiembrie 2019, ora 22:23

Dinamo a castigat cu 1-0 meciul disputat, vineri seara, pe teren propriu, cu Poli Iasi, in etapa a 18-a a Ligii 1.

Unicul gol al intlanirii a fost reusit de Perovic, in minutul 48, cu o lovitura de cap dupa o centrare a lui Nistor.

In minutul 82, oaspetii au ramas in inferioritate numerica, Loshaj fiind eliminat dupa ce-a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Cu acest succes, "cainii" ajung la 25 de puncte si urca pe locul 7 in clasamentul Ligii 1.

Iesenii raman cu 22 de puncte si ocupa pozitia a 9-a.

DINAMO: Piscitelli - Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu - Mrzljak, Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu - Perovic.

Antrenor: Dusan Uhrin jr.

POLI IASI: Rusu - Cabral, Breeveld, Frasinescu, Badic - Passaglia, Loshaj - Horsia, Devesa, F.Cristea - A.Cristea.
Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Iulian Calin.