Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Liga 1: Dinamo castiga la debutul lui Danciulescu

Vineri, 21 Noiembrie 2014, ora 22:25
3586 citiri

Ionel Danciulescu a debutat cu dreptul in cariera de antrenor, Dinamo obtinand o victorie importanta la primul meci al "Corbului" pe banca tehnica.

Bucurestenii s-au impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Gaz Metan Medias, in etapa cu numarul 15 din Liga 1.

Gazdele au fost cele au deschis scorul la Medias, prin Tahar, care a inscris cu o lovitura de cap dupa o greseala importanta comisa de Cordos.

Mediesenii au mai avut o ocazie importanta, insa Dinamo a restabilit apoi egalitatea, Boubacar fiind cel care a inscris pentru 1-1 in minutul 21.

Imediat, Elton a ratat uluitor, singur cu portarul Gazului, pentru ca pe final de repriza gazdelor sa le fie refuzat un penalti destul de clar la un hent al lui Nedelcearu.

Golul victorie a fost inscris de dinamovisti in minutul 54, prin golgheterul Bilinski.

Mediesenii au ratat doua ocazii mari in repriza secunda, iar oaspetii au avut o bara, autor Alexe, si un eliminat, pe Grecu.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, Mujdragici, Muth, Szilagyi - Fl. Dan, Todea, Tahar- Curtean, Tirnovan, C. Petre

Rezerve: Buchta, I. Cristea, Buzean, R. Roberto, Figliomeni, Llullaku, Buziuc

Antrenor: Cristi Dulca

Dinamo: Marc - Fai, Nedelcearu, Cordos, Grecu - Barboianu, Elton, Boubacar - C. Matei, Bilinski, Alexe

Rezerve: Kovacs, Vaduva, P. Petre, D. Rotariu, Durimel, I. Serban, Gavrila

Antrenor: Ionel Danciulescu

Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...
#Dinamo Gaz Metan Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri, #Dinamo Danciulescu antrenor , #rezultate