Liga 1: Dinamo pierde din nou cu Viitorul lui Hagi

Vineri, 07 Noiembrie 2014, ora 22:25
3335 citiri

Dinamo a "bifat" o noua infrangere in fata echipei lui Gica Hagi in Liga 1. FC Viitorul s-a impus chiar in Stefan cel Mare cu scorul de 3-2.

Formatia "Regelui" a devenit o adevarata "bestia nera" pentru dinamovisti, care inregistreaza infrangeri pe linie in campionat de la promovarea ilfovenilor.

La fel s-a intamplat si vineri seara, Viitorul reusind sa deschida scorul in "Groapa" inca din minutul 5, Mitrea transformand un penalti pe care tot el l-a obtinut dupa o interventie a lui Fai.

Gazdele au avut sansa egalarii destul de repede, insa Bilinski a lovit doar bara, pentru ca in finalul primei reprize acelasi Mitrea sa dubleze avantajul echipei lui Hagi dupa ce a transformat impecabil o lovitura libera de la peste 20 de metri.

Tehnicianul lui Dinamo a mutat bine la pauza, introducandu-l pe Gavrila, iar acesta a marcat pentru 2-1 cu un sut de la distanta care a muscat pamantul inainte de a intra in plasa.

Finalul partidei a fost unul nebun. Bonilla a marcat golul trei pentru Viitorul dupa o greseala a lui Patrick Petre, fiul fostului capitan de la Dinamo revansandu-se dupa numai cateva minute cu un gol minunat, primul pentru el in Liga 1.

A fost insa prea putin pentru ca Dinamo sa obtina macar un punct din disputa cu trupa "Regelui".

Echipele de start

Dinamo Bucuresti: Marc - Fai, Nedelcearu, Cordos, Grecu - Barboianu, Boubacar - C. Matei, M. Alexe, V. Lazar - Bilinski

Rezerve: Kovacs - Durimel, I. Serban, Elton, D. Rotariu, Patrick Petre, Gavrila

FC Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, Tiru, Mamele, Mitrea - Daminuta, Benzar - Andjelkovic, Fl. Tanase, Mitrita - Bonilla

Rezerve: Balauru - Putanu, S. Pana, R. Marin, Markus, Nikolov, Neacsa

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...