Liga 1: Dinamo, victorie norocoasa cu Voluntari

Vineri, 27 Septembrie 2019, ora 22:23
9042 citiri

Dinamo a obtinut o victorie norocoasa in etapa cu numarul 11 din Liga 1, formatia lui Dusan Uhrin reusind sa treaca la limita, scor 2-1, de FC Voluntari.

A fost o partida atipica, ilfovenii avand sanse reale de a se impune in Stefan cel Mare.

Prima repriza le-a apartinut oaspetilor, Tira si Ebralidze ratand ocazii importante, in timp ce Dinamo a replicat timid, prin Nistor.

Debutul partii secunde a venit insa cu o alta formatie "ros-alba", Montini reusind sa deschida scorul in minutul 56 din centrarea lui Nistor.

A iesit apoi la rampa portarul Piscitelli, care a aparat un penalti executat de Capatana, insa in minutul 75 n-a mai putut face nimic la reluarea lui Balaur.

Noul sosit in lotul "cainilor", Ante Puljic, a adus victoria cu un gol marcat cu un sfert de ora inainte de final din pasa aceluiasi Nistor.

Pentru ca drama sa fie completa, Voluntariul a ratat o sansa mare in ultimul minut, Puljic trimitand in bara propriei porti un balon centrat de pe partea stanga.

ECHIPELE DE START

Dinamo: Piscitelli - D. Ciobotariu, M. Popescu, A. Puljic, Corbu - Mrzljak, I. Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu - Montini

Rezerve: Straton, Klimavicius, R. Grigore, Moura Rauta, Bru, Neicutescu

Antrenor: Dusan Uhrin

FC Voluntari: Mitrev - C. Costin, Fl. Achim, I. Balaur, Al. Vlad - Capatina, Gorobsov, Laidouni - I. Gheorghe, Tira, Ebralidze

Rezerve: Ramniceanu, Nica, J. Lopez, M. Kocic, Leasa, Matan

Antrenor: Cristiano Bergodi

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...