Liga 1: Echipa lui Hagi scoate o remiza cu Chiajna

Luni, 10 Decembrie 2012, ora 19:50
1808 citiri

Echipa patronata de Gica Hagi, Viitorul Constanta, a terminat la egalitate, scor 1-1, in meciul disputat luni seara impotriva celor de la Concordia Chiajna.

Dobrogenii au insa motive sa acuze arbitrajul lui Teo Craciunescu, ei primind golul dintr-o pozitie de offside si fiindu-le refuzata o lovitura de la 11 metri.

Nici nu incepuse bine meciul de la Constanta ca oaspetii deschideau scorul. Belu a sutat frumos de la 25 de metri, balonul izbeste bara si ajunge la Pana care, plecat din offside, il invinge pe Buzbuchi din a doua incercare.

Condusa pe tabela de marcaj, formatia "Regelui" nu a reusit sa isi revina, ilfovenii conducand ostilitatile. Totusi, pe final de repriza Denis Alibec a avut sansa egalarii, trimitand insa pe langa poarta.

Partea secunda a debutat cu o faza extrem de controversata. Ghionea a plonjat in fata balonului sutat de Chitu, mingea l-a lovit in mana, insa Craciunescu a refuzat sa acorde lovitura de la 11 metri.

Golul egalizator a venit in minutul 59, atunci cand Alibec a profitat de o gafa a lui Ghionea si a trimis in plasa portii lui Cobrea cu o executie acrobatica extraordinara. Portarul Chiajnei s-a remarcat pe final de meci, reusind sa pareze suturile lui Larie si Alibec.

In prelungiri, Viitorul a ramas in 10 jucatori, Putanu fiind eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Viitorul: Buzbuchi - Balasa, Putanu, Larie, Tosca - Lazar, Benzar - G. Iancu, N. Dica, Chitu - Alibec

Rezerve: Vatca - Turcu, Taru, Gavra, Cl. Herea, Vastag, Carstocea

Antrenor: Catalin Anghel

Concordia: Cobrea - Belu, Ghionea, Leca, Bambara - Paraschiv, Ispir - Popovici, S. Pana, Zuluf - Welligton

Rezerve: G. Iancu - Fl. Ilie, Simion, Ciupitu, Ibric, Stan, Damian

Antrenor: Ilie Stan

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Viitorul Constanta Concordia Chiajna rezultat, #rezultate Liga 1, #echipa Hagi rezultate Liga 1 , #rezultate