Liga 1: FC Brasov, rapusa la Chiajna

Luni, 13 August 2012, ora 23:23
1455 citiri

Concordia Chiajna a castigat la limita, scor 2-1, partida disputata, luni seara, in compania formatiei FC Brasov, in etapa cu numarul patru din Liga 1.

Neinvinsi dupa primele trei etape, ardelenii au bifat primul esec al sezonului pe terenul Chiajnei, formatie care, la randul ei, a inregistrat a doua victorie consecutiva.

Adrian Popa a deschis scorul pentru gazde in minutul 24, inscriind cu un sut din unghi la capatul unui contraatac. Tot Popa a marit diferenta, zece minute mai tarziu, cand l-a invins pe Taborda dintr-o pasa inspirata a lui Ispir.

Oaspetii au redus din handicap la sapte minute de la reluare, dupa ce Hadnagy a scuturat plasa din numai opt metri, insa reusita acestuia n-a fost suficienta pentru a schimba soarta celor trei puncte.

Mai mult, Ispir a irosit o buna sansa de a duce scorul la 3-1 in ultimul sfert de ora, mijlocasul Chiajnei fiind blocat in ultimul moment de goalkeeperul brasovenilor.

In urma acestei victorii, Concordia Chiajna a urcat pe locul sapte in clasamentul Ligii 1, cu sapte puncte, in timp ce FC Brasov a ramas pe pozitia a noua, cu cinci puncte.

Concordia Chiajna: Lepmets - Cretu, Ghionea, Belica, Maxim - Popa, Paraschiv, Ispir, Pana - Wellington, Serediuc;

Rezerve: Corbea, Belu, Ilie, Leca, Popovici, Ciupitu, Stan;

FC Brasov: Taborda - Straut, Lazar, Munteanu, David - Olariu, Tames, Mateiu - Popa - Buga, Batin;

Rezerve: Darabant, Velayos, Ionescu, Madeira, Menassel, Viveiros, Hadnagy;

Arbitri: Theodor Craciunescu - Florin Paunescu, Alexandru Voda.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...