Liga 1: FC Brasov, victorie chinuita cu CSMS Iasi

Luni, 08 Octombrie 2012, ora 20:55
1139 citiri

Formatia FC Brasov s-a impus, luni seara, scor 1-0, in meciul disputat pe teren propriu cu CSMS Iasi, in etapa cu numarul 11 din Liga 1.

Ardelenii s-au impus greu, la capatul unui meci slab ce a oferit doar cateva ocazii la cele doua porti.

Patulea a trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 13, sutand pe langa poarta dupa ce a scapat singur cu Taborda. La mijlocul primei reprize Batin a lovit bara, iar in aceeasi faza Buga a ratat spatiul dintre buturi din numai 10 metri.

Acelasi Patulea l-a exasperat pe Ciobotariu la 11 minute de la reluare, trimitand in mod incredibil pe langa poarta din pozitie de unu la unu cu portarul advers. Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 83, cand Munteanu a reluat in plasa din fata portii la o lovitura de colt.

In urma acestei victorii, FC Brasov a urcat pe locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 16 puncte, in timp ce iesenii au ramas pe penultima treapta, cu doar cinci puncte.

FC Brasov: Taborda - Velayos, Machado, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Madeiras, Mateiu, Popa - Buga, Batin;

Rezerve: Mutu, Hadnagy, Tames, David, Lazar, Popa, Paun;

Antrenor: Adrian Szabo;

CSMS Iasi: Irimia - Cretu, Straton, Onofras, Vladu - Onofras, Tincu, Mitrea, Avramia - Herghelegiu, Patulea;

Rezerve: Balan, Mihalachioaie, Ciucur, Keita, Tudor, Nalati, Tiganasu;

Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Arbitru: Radu Petrescu.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...