Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: FCM Targu Mures, o noua victorie cu Sabau pe banca

Duminica, 25 Martie 2012, ora 18:59
1436 citiri

Formatia FCM Targu Mures a confirmat succesul obtinut etapa trecuta cu Steaua si la Ploiesti, acolo unde a invins Astra, scor 2-0, intr-un meci contand pentru runda a 23-a din Liga 1.

Impulsionat de instalarea lui Ioan Ovidiu Sabau pe banca tehnica, ardelenii au facut un meci bun la Ploiesti, pe care l-au condus inca de la pauza, dupa golul inscris de Bumba in minutul 44.

Rezultatul a fost transat de oaspeti la sase minute de la reluare, cand Cordos a reluat imparabil, din sase metri, in poarta lui Lung la o lovitura de colt.

Gazdele n-au contat foarte mult in atac, iar rezultatul a ramas neschimat pana la final, singurul eveniment notabil fiind eliminarea lui Spadacio in prelungiri.

In urma acestei victorii, FCM Targu Mures a parasit zona retrogradarii (locul 14), devansand Sportul Studentesc la golaveraj. De cealalta parte, Astra ramane pe 9, dar poate fi depasita de FC Brasov, Gaz Metan si Ceahlaul pana la finalul etapei.

Astra Ploiesti: Lung - Barboianu, Gaman, Ricardo, Gaucho - Fl.Patrascu, Seto - Laionel, Spadacio, Tiganasu - Fatai;

Rezerve: Grigore, Morais, B. Patrascu, Ologu, Rui Miguel, Tigoianu, Bajenaru;

FCM Targu Mures: Albut - Vagner, Cordos, Ghionea, Sepsi, Szilagy - Astafei, Kirita, Dan, Bumba - Bus;

Rezerve: Balauru, Matei, Iencsi, Homei, Ljubojevic, Firtulescu, Bujor.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Targu Mures victorie Astra, #rezultate Liga 1, #Sabau antrenor Targu Mures, #Liga 1 etapa 23 , #rezultate