Liga 1: Gaz Metan Medias castiga dupa doua penaltiuri si o egaleaza in clasament pe FCSB

Sambata, 14 Decembrie 2019, ora 16:58
4721 citiri

Gaz Metan Medias s-a impus, sambata, pe terenul lui Poli Iasi, dupa doua penaltiuri dictate in ultimul sfert de ora al meciului.

Formatia antrenata de Edi Iordanescu a castigat cu 2-1 meciul din cadrul etapei cu numarul 21 a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 55, prin Balan, in urma unei erori de proportii a portarului Plesca.

Oaspetii au reusit sa intoarca scorul dupa doua penaltiuri transformate de Marius Constantin, in minutele 76 si 85.

Cu acest succes, Gaz Metan Medias ajunge la 33 de puncte si o egaleaza in clasament pe ocupanta locului 5, FCSB, care are insa doua meciuri mai putin disputate.

Iesenii raman pe locul 10, cu 22 de puncte.

Poli Iasi: Tarnovanu - Onea, Frasinescu, Diallo, Radu - Breeveld, Loshaj - Platini, Passaglia, Popadiuc - Cristea.

Antrenor: Mihai Teja.

Gaz Metan Medias: Plesca - Pleasca, Larie, Constantin, Velisar - Fofana, Diakota - Dumitru, Olaru, Fernandes - Bus.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: Horatiu Fesnic.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#rezultat Iasi Gaz Metan, #scor Iasi Gaz Metan, #Poli Iasi Gaz Metan , #rezultate