Liga 1: Gaz Metan s-a incurcat cu FC Brasov

Miercuri, 13 Aprilie 2011, ora 19:25
1540 citiri

Gaz Metan Medias si FC Brasov au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputata miercuri in cadrul etapei cu numarul 26 din Liga 1.

Mediesenii au pus in pericol poarta lui Kajcsa inca din primele minute, dar eforturile lui Akaky si Florin Bratu n-au fost suficiente pentru a modifica scorul de pe tabela.

Brasovenii au dat replica inainte de pauza, prin Ilyes, al carui sut a fost scos cu greu de Plesca.

Finalul primei reprize a adus si o faza cotroversata, oaspetii cerand gol dupa ce portarul gazdelor a respins lovitura de cap a lui William. Reluarile TV au aratat ca mingea a trecut de linia portii.

Brazilianul Eric a ratat deschiderea scorului la 12 minute de la reluare, sutand in transversala din interiorului careului. De cealalta parte, Gaucho a trimis incredibil in plasa laterala de la sase metri.

Eric a lovit pentru a doua oara transversala cu un sfert de ora inainte de final, lovitura sa de cap de la 11 metri fiind deviata de Cristi Ionescu. Roman a reluat din nou spre poarta, dar Rusu a scos in corner.

Mediesenii au acuzat si ei un gol anulat in finalul partidei, cand Rusu a respins un balon cu piciorul de pe linia portii. Reluarile TV au relevat ca arbitrul s-a inselat din nou.

Meciul s-a incheiat in cele din urma la egalitate, ambele formatii obtinand cate un punct in clasamentul primei divizii. Gaz Metan Medias ocupa in continuare locul 7 (40 de puncte), in timp ce FC Brasov stationeaza pe 13 (30 de puncte).

Gaz Metan Medias: Plesca - Zaharia, Akaky, Trtovac, Vukadinovic - Todea, Hoban - Parvulescu, Eric, Bawab - Bratu;

Rezerve: Vatca - Bozesan, Buzean, Dudita, Roman, Markovici, Miclea.

Antrenor: Cristi Pustai

FC Brasov: Kajcsa - Rusu, Oros, Gaucho, Ionescu - Toloza - Viveiros, Stanga, Ilyes, Williams - Chipciu;

Rezerve: Iacob - Majernik, Hadnagy, Martinovici, Distefano, Voicu, Nastasie;

Antrenor: Antonio Conceicao.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...