Liga 1: Gloria si Gaz Metan s-au anulat reciproc

Vineri, 03 August 2012, ora 20:55
1626 citiri

Formatiile Gloria Bistrita si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, in partida disputata in cea de-a treia etapa a Ligii 1.

Fara victorie in primele doua etape, niciuna dintre cele doua grupari ardelene n-au reusit sa sparga gheata in runda cu numarul trei, Gloria si Gaz Metan anulandu-se reciproc la Bistrita.

Desi ambele formatii au ratat ocazii importante in prima jumatate de ora, prima repriza s-a incheiat fara gol pe tabela, scor 0-0.

Prima reusita a disputei a avut loc in minutul 51, cand Predescu a inscris simplu din fata portii, din pasa lui Curtuius. Oaspetii au fortat pe final si au egalat in minutul 81, Dan Roman inscriins cu un sut plasat.

In urma acestui rezultat, Gloria Bistrita a castigat primul punct de la revenirea in Liga 1. De cealalta parte, Gaz Metan Medias acumuleaza doua puncte dupa trei etape.

Gloria Bistrita: Dolha - Peteleu, Nastase, Kanon, Cafasso - Anton, Romario - Ayza, Predescu, Moraes - Curtuius;

Rezerve: Bota - Trestenicu, Tarca, Layo, Bratu, Stan, Ionescu;

Antrenor: Nicolae Manea;

Gaz Metan Medias: Buchta - Frasinescu, Markovici, Akaky, Vukadinovici - Todea - Astafei, Dan, Vasilache, Petre - Bud;

Rezerve: Plesca - Ciuca, Bus, Zaharia, Avram, Roman, Tahar;

Antrenor: Cristian Pustai;

Arbitru: Catalin Busi (Ramnicu Valcea).

Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....