Liga 1: Gloria si "U" Cluj au remizat intr-un meci cu trei eliminari

Vineri, 07 Decembrie 2012, ora 19:55
2065 citiri

Gloria Bistrita si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 0-0, in primul meci al etapei cu numarul 19 din Liga 1.

Disputa de la Bistrita a inceput cu o mare ocazie pentru gazde, insa clujenii au pus stapanire pe joc si au dominat primele 20 de minute. Cleiton a reusit sa marcheze dupa sapte minute, insa golul a fost anulat pentru fault in atac, iar Dolha a intervenit salvator de trei ori.

Partea a doua a primei reprize a fost de cosmar pentru oaspeti, acestia ramanand fara doi jucatori dupa eliminarile lui Paulinho si Cleiton, ambele pentru lovirea adversarilor.

In ciuda inferioritatii numerice, "sepcile rosii" au ajuns la poarta lui Dolha si in repriza secunda, insa Gheorghe a lovit transversala, dupa care a trimis alaturi cu poarta goala. De cealalta parte, Gloria a replicat prin Anton, care a ratat din numai sase metri.

In minutul 68 au incasat si gazdele un cartonas rosu, Curtuius fiind trimis la cabine dupa ce intrase pe teren in prima repriza. Mijlocasul bistritenilor a primit al doilea galben dupa ce a marcat cu mana. Finalul de meci n-a mai adus faze notabile la cele doua porti, iar rezultatul a ramas 0-0.

In urma acestui rezultat, "U" Cluj a ramas pe locul 16 in clasamentul Ligii 1, cu 17 puncte, in timp ce Gloria Bistrita si-a pastrat pozitia a 17-a, cu 12 puncte.

Gloria Bistrita: Dolha - Tarca, Tudose, Kanon, Reano - Anton, Romario - Zahiri, Predescu, Braganca - Layo;

Rezerve: Bota, Feher, Peica, Curtuius, Peteleu, Ionescu, Enescu;

Universitatea Cluj: Bosneag - Ciupe, Szilagyi, Christou, Nicola - Paulinho, Gheorghe - Alex, Muzac, Adrian Popa II - Cleiton;

Rezerve: Samoila, Iancu, Calcan, Draghici, Cucui, Erico, Krumov;

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#gloria bistrita, #universitatea cluj, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 19, #meciuri Liga 1 , #rezultate