Liga 1: Meci nebun la Targu Mures

Duminica, 17 August 2014, ora 18:50
3390 citiri

FCM Targu Mures a castigat, scor 2-0, intalnirea jucata duminica, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, in etapa a 4-a a Ligii 1.

Partida de la Targu Mures s-a decis in prelungiri, cand gazdele au inscris de doua ori.

Martins, in minutul 90, si Amauri, in minutul 91, au adus o victorie meritata pentru gazde, care au atacat tot meciul.

Ambele echipe au avut cate un jucator eliminat: Bagaric (Concordia Chiajna) in minutul 45+7 si Muresan in minutul 74.

In urma acestei victorii, Targu Mures a urcat pe locul 4 in clasamentul Ligii 1, cu 8 puncte, in timp ce Chiajna se afla pe pozitia a 10-a, cu 3 puncte.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...