Liga 1: Mediasul pierde puncte pretioase cu Sepsi

Joi, 24 Mai 2018, ora 20:39
2517 citiri

Gaz Metan Medias si-a complicat serios situatia pe final de playout dupa o remiza e teren propriu cu Sepsi Sfantu Gheorghe.

Mediesenii nu au reusit decat un 1-1 si au in continuare emotii in privinta retrogradarii.

Iulian Cristea a deschis scorul inca din minutul 6, el punctand cu o lovitura de cap la primul atac al meciului.

Douazeci de minute mai tarziu, Fulop a egalat la unu dupa o faza frumoasa a oaspetilor, Tandia fiind omul cu pasa decisiva.

Gazul putea obtine toate cele trei puncte daca David Caiado reusea sa inscrie in minutul 67, atunci cand a reluat bine cu capul, insa a trimis balonul in transversala.

Dupa aceasta remiza, mediesenii ocupa locul 5 in clasamentul din playout si au numai doua puncte peste pozitia a sasea, cea care duce la barajul de mentinere in Liga 1.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: R. Plesca - V. Cretu, C. Sirghi, M. Constantin, S. Busu - Chamed, I. Cristea, Rosado - Olaru, Ely, Caiado

Rezerve: Greab, Buziuc, Romeo, Popovici, Edinho, Tircoveanu, Fioretos

Sepsi: Niczuly - Dalmau, I. Ursu, Ghinga, Sato - Petrovikj, Gorrin - Tandia, I. Fulop, Hamed - Simonovski

Rezerve: Jovanovski, Dumbrava, Filipe Oliveira, M. Burlacu, Hadnagy, N. Ross, C. Dima

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Medias Sepsi rezultat, #Medias Sepsi Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate