Liga 1: Niculescu ramane neinvins pe banca Universitatii Cluj

Luni, 16 Aprilie 2012, ora 20:56
1294 citiri

Formatia Universitatea Cluj a obtinut a treia victorie consecutiva pe teren propriu in Liga 1, impunandu-se cu 2-0 in fata echipei Gaz Metan Medias.

"Sepcile rosii" au preluat conducerea dupa un sfert de ora, mijlocasul Bostina inscriind cu capul din opt metri dupa o centrare a lui Tony.

Aflat intr-o forma de zile mari, Gicu Grozav a punctat din nou, cu un sut la coltul lung, si a marit avantajul gazdelor la doua goluri cu cinci minute inainte de pauza.

tabela a fost inchisa in ultimul minut de joc de Draghici, acesta inscriind cu un sut puternic de la marginea careului.

Dupa acest succes, Universitatea Cluj a urcat pe locul sapte in clasamentul Ligii 1, la cinci puncte de ultima pozitie care duce in Europa League. Fara victorie de cinci etape, Gaz Metan Medias a ramas pe locul 12, la un singur punct de retrogradare.

Universitatea Cluj: Bornescu - Achim, Galamaz, Szukala, Mendy - Cojocnean, Hoban, Bostina, Popa - Grozav, Tony;

Rezerve: Bosneag, Abrudan, Pele, Dauksa, Tulio, Cristea, Draghici;

Gaz Metan: Plesca - Frasinescu, Lazar, Ciuca, Vukadinovici - Nicandro, Ba - Petre, Bawab, Tahar - Vitinho;

Rezerve: Gurincu, Muntean, Muth, Zaharia, Dudita, Avram, Roman;

Arbitri: Istvan Kovacs - Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
#universitatea cluj, #Gaz Metan Medias, #U Cluj Gaz Metan, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 26 , #rezultate