Liga 1: Pandurii invinge ASA Targu Mures cu un autogol

Vineri, 16 Septembrie 2016, ora 22:27
2660 citiri

Pandurii Targu Jiu a obtinut o victorie la limita in etapa a opta a Ligii 1, trecand cu scorul de 1-0 de ASA Targu Mures.

Unicul gol al intalnirii a fost, de fapt, un autogol marcat de Belu Iordache.

Intalnirea dintre doua echipe care se confrunta cu serioase probleme financiare a fost una destul de saraca in ocazii.

Lucian Sanmartean a avut o ocazie buna in prima repriza, cand balonul trimis de el din lovitura libera a fost retinut de Mingote, iar Antal a trecut si el pe langa gol inainte e pauza.

Golul meciului a fost inscris in minutul 67, atunci cand Pleasca a trecut superb de un adversar, a urcat in banda dreapta, iar balonul centrat de el pe jos in careul mic a fost deviat in propria poarta de Belu Iordache.

Oaspetii au avut si ei sansa de a egala, insa Lazar a intervenit excelent in doua randuri in fata lui Kuku.

Echipele de start

Pandurii: Lazar - Pleasca, Buijs, Vasiljevici, Grecu - Rauta, Sanmartean - Munteanu, Antal, Hlistei - Tucudean

Rezerve: Stanca, Alexandru, Trifu, Obodo, Herea, Ungurusan, Parcalabu

Antrenor: Petre Grigoras

ASA: Mingote - Belu Iordache, Cordos, Dobrosalevici, Matei - Candrea, Muresan - Dica, Zicu, Borza - Kuku

Rezerve: Viciu, Chertes, Ciolacu, Al.Ionita II, Surdu, Mendy, Deaconu

Antrenor: Dan Alexa

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Pandurii invinge ASA Targu Mures, #Pandurii ASA rezultat, #Pandurii ASA Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Liga 1 meciuri rezultate, #pandurii liga 1 rezultat , #rezultate