Liga 1: Pandurii, victorie la limita cu Botosani

Sambata, 15 Octombrie 2016, ora 19:56
2294 citiri

Pandurii Targu Jiu a obtinut o victorie importanta si muncita in etapa a 12-a a Ligii 1, in fata celor de la FC Botosani.

Gorjenii s-au impus cu scorul de 2-1 si ii egaleaza pe moldoveni la numarul de puncte.

Gazdele de la Pandurii au deschis scorul in minutul 30, atunci cand Herea a transformat un penalti acordat totusi destul de usor dupa o interventie a lui Vasvari.

In continuare, tot elevii lui Grigoras au fost mai periculosi si, in partea secunda, Tucudean a dus scorul la 2-0 dupa o mare gafa a unui jucator de la Botosani.

Gorjenii s-au jucat cu ocaziile mari in ultima jumatate de ora si acest lucru putea sa ii coste pentru ca Tarnovan a redus din diferenta in minutul 75, iar dupa aceea Botosaniul a fortat egalarea.

Echipele de start

Pandurii: Lazar - Plesca, Pitian, Vasiljevici, Grecu - Rauta, Sanmartean - Antal, V. Alexandru, Herea - Tucudean

Botosani: Iliev - Dimitrov, Ichim, Plamada, Popovici - Burca, Vascari - Golofca, Greu, Roman - Matulevicius

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Pandurii rezultate Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri, #Pandurii Botosani rezultat , #rezultate