Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Pas gresit pentru ACS Poli Timisoara

Luni, 04 Decembrie 2017, ora 19:53
3054 citiri

ACS Poli Timisoara a inregistrat doar un rezultat de egalitate in meciul cu Gaz Metan Medias, din etapa a 20-a a Ligii 1.

1-1 a fost scorul intalnirii de pe Bega, disputata pe un teren acoperit de zapada.

Scorul a fost deschis de Octavian Draghici, in minutul 4, in timp ce oaspetii au restabilit egalitatea in minutul 47, prin Bojan Golubovic.

Timisoara rateaza astfel o buna oportunitate de a se apropria de locurile ce asigura prezenta in play-off. Trupa antrenata de Ionut Popa ramane pe locul 9, cu 25 de puncte.

De partea cealalta, Gaz Metan Medias ajunge la 13 puncte si se afla pe pozitia a 12-a.

ACS Poli Timisoara: Straton - Cretu, Bocsan, Melinte, Straut - Artean, Vasvari - Munteanu, Ciucur, Birnoi - Draghici

Gaz Metan Medias: Greab - Popovici, Cristea, Constantin, Busu - Sirghi, Danci, Neagu - Romeo, Buziuc, Olaru.

Arbitru: George Gaman.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...