Liga 1: Ploaie de goluri in primul meci al campionatului

Vineri, 20 Iulie 2012, ora 20:25
2744 citiri

Noul sezon al Ligii 1 a debutat cu un festival de goluri, Pandurii Targu Jiu si Universitatea Cluj inscriind de opt ori in primul meci al stagiunii. Gorjenii s-au impus cu 6-2.

Gazdele au inceput in forta partida si au punctat de trei ori pana la jumatatea primei reprize, Ibeh, cu o dubla, si Viera transand soarta celor trei puncte intre minutele 12 si 23.

Patrascu a redus din handicap in finalul primei parti, dar partida era departe de a fi relansata. Dupa un start de repriza secunda mai echilibrat, clujenii au ramas in 10 dupa eliminarea lui Da Silva din minutul 66.

Penaltiul dictat pentru hentul facut in careu de acesta a fost transformat de Radut si scorul a devenit 4-2. Pacurar a redus din nou diferenta in minutul 75, dar gazdele au punctat pentru a cincea oara dupa numai doua minute, Matulevicius inscriind la debut.

Finalul meciului a adus un nou gol in poarta lui Bosneag, Boutandjine marcand tot in meciul de debut pentru scorul final de 6-2.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Nistor, Radut, Maxim - Grigoras, Lemnaru, Ibeh;

Rezerve: Lazar, Rusu, Rada, Cristea, Ignea, Matulevicius, Boutadjine;

Universitatea Cluj: Bosneag - Krumov, Nicola, Cucui, Erico Da Silva - Paulinho, Patrascu, Iancu, Pacurar, Firtulescu - Dos Santos;

Rezerve: Matache, Ciupe, Szilagiy, da Silva Braj, Draghici, Muzac, Dinu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Pandurii U Cluj Liga 1, #Pandurii victorie U Cluj, #Liga 1 etapa 1, #rezultate Liga 1 , #rezultate