Liga 1: Remiza la Clinceni in primul meci al zilei de miercuri

Miercuri, 04 Decembrie 2019, ora 15:57

Academica Clinceni si FC Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci jucat, miercuri, in etapa a 19-a a Ligii 1.

Petrescu a deschis scorul pentru oaspeti, in minutul 57, dupa o centrare a lui Yazalde.

Ilfovenii au restabilit egalitatea tarziu, in minutul 89, cand Vojtus a finalizat din apropiere in urma unei actiuni superbe a lui Ion.

In clasamentul Ligii 1, Clinceni ocupa locul 11, cu 18 puncte, iar Hermannstadt se afla pe locul 13, cu 15 puncte.

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Rauta, Patriche, Parvulescu - Cebotaru - Merloi, Sut, Deretti, Buziuc - Vojtus.
Antrenor: Ilie Poenaru.

FC Hermannstadt: Cristiano - Luchin, Viera, Stoica, Oprut - Romario, Rimane, Dumitriu - Voda, Petrescu, Busu.
Antrenor: Eugen Neagoe.

Arbitru: Ionut Coza.