Liga 1: Remiza nebuna intre Dinamo si ASA-ul lui Mutu

Luni, 14 Martie 2016, ora 22:21
5131 citiri

ASA TArgu Mures, echipa pregatita de Adrian Mutu, si Dinamo au terminat la egalitate in ultimul meci al etapei cu numarul doi din play-off-ul Ligii 1.

Cele doua formatii au remizat, scor 0-0, la capatul unei partide din care nu au lipsit ocaziile foarte mari.

Partida de la Targu Mures a inceput intr-o nota amuzanta, cu trei baloane sutate in afara stadionului in primele 20 de minute.

Prima mare ocazie a meciului le-a apartinut celor de la ASA, N'Doye sutand ca din tun de la 30 de metri, insa Cerniauskas a reusit sa blocheze, desi a fost destul de ezitant.

Cinci minute mai tarziu Dinamo a fost cea care a irosit sansa golului, Rotariu luand la tinta transversala portii lui Stancioiu.

Partea secunda nu a fost lipsita de ocazii, insa finalul a fost incendiar.

In minutul 79 ASA a ramas in 10 jucatori dupa eliminarea lui Gorobsov, iar Dinamo a avut o noua ocazie uriasa, cu o dubla bara la sutul ghinionistului Rotariu.

Cu un minut inaintea finalului timpului regulamentar de joc, ASA putea da lovitura, insa balonul sutat superb de Bus a lovit incheietura barelor portii dinamoviste.

Meciul s-a incheiat asa cum a inceput, 0-0, si Steaua este marea invingatoare a acestei etape de play-off.

ECHIPELE DE START

ASA Targu Mures: Stancioiu - Matei, Ivan Gonzalez, Balaur, Pirvulescu - Gorobsov, Muresan, N'Doye - Jazvici, Dedov, Ciolacu

Rezerve: Viciu - Mutu, Candrea, Bus, Brandan, Borza, Muth

Antrenor: George Ciorceri

Dinamo: Cerniauskas - Hanca, Puljici, Mevlja, Olteanu - Anton, Ekeng - Rotariu, Bicfalvi, Romario - Essombe

Rezerve: Mutiu - Nedelcearu, Gnohere, Bartalsstovu, Costache, Marc, Corbu

Antrenor: Mircea Rednic

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Dinamo Targu Mures Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Dinamo rezultate Liga 1 , #rezultate