Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Timisoara si Craiova

Miercuri, 11 Mai 2016, ora 22:22
5229 citiri

CSU Craiova si Poli Timisoara au incheiat etapa a 10-a a play-out-ului Ligii 1 cu o remiza spectaculoasa.

Scorul final a fost 2-2, iar partida a fost una cu un nivel destul de bun.

Cele doua formatii au inceput partida avand obiective diametral opuse. Daca oaspetii de la Craiova isi doreau victoria pentru a egala Iasul in fruntea clasamentului play-out-ului, gazdele de la Timisoara sperau sa egaleze Voluntariul si sa scape de locul de baraj.

Oltenii au deschis scorul in finalul primei reprize, dupa o faza confuza in care Canu a gafat grav. El a alunecat si nu a putut respinge balonul decat in piciorul lui Rocha, mingea intrand apoi in plasa.

Banatenii au egalat in debutul partii secunde, Goga transformand un penalti acordat pentru un hent comis de Iliev.

Patru minute mai tarziu, Popescu ducea scorul la 2-1 cu un sut de la marginea careului, insa dupa numai un minut Baluta a restabilit egalitatea.

Cum pana la final nu s-a mai inscris, meciul s-a incheiat cu o remiza care nu ajuta cu adevarat niciuna dintre echipe.

ECHIPELE DE START

Timisoara: Smaranda - Melinte, Canu, Torres, D. Popescu - Jenkins, Javi Hernandez - Barbut, Rajcomar, Goga - Elek

Craiova: Popescu - Dumitras, Popov, Iliev, Vatajelu - Mateiu, Zlatinski, Bancu - Baluta, Ivan, Nuno Rocha

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#Liga 1 meciuri rezultate, #Liga 1 meci live, #Timisoara Craiova Liga 1 , #rezultate