Liga 1: Sageata zdrobeste Chiajna. Lupta nebuna pentru evitarea retrogradarii

Sambata, 10 Mai 2014, ora 19:55
1742 citiri

Sageata Navodari a obtinut o victorie uriasa in etapa cu numarul 32 a Ligii 1, dobrogenii zdrobind Concordia Chiajna cu un incredibil 4-0.

In urma acestui rezultat, Sageata a urcat provizoriu pe locul 14, cel care asigura salvarea de la retrogradare.

La numai cateva zile dupa ce antrenorul oaspetilor, Marius Sumudica, sustinea ca echipele din subsolul clasamentului castiga mult prea usor, o astfel de formatie s-a impus la scor in fata gruparii sale.

Sageata a deschis scorul inca din minutul 6, Munteanu marcand cu capul dupa o gafa de proportii in defensiva ilfovenilor. Acelasi Munteanu, dupa o faza trasa la xerox, a dublat avantajul dobrogenilor 20 de minute mai tarziu.

Cum Chiajna nu a fost in meci decat in ultimele minute, gazdele au zburdat si au mai marcat de doua ori, in partea secunda. Achim si Vezan au fost marcatorii pentru formatia din Navodari.

Cu 35 de puncte, Sageata spera sa ramana in Liga 1 si in sezonul urmator, in timp ce Chiajna are emotii tot mai mari, desi parea scapata de grijile retrogradarii.

ECHIPELE

Sageata: Baican - Peteleu, Munteanu, Fl. Popa, Lopez - Pana, Johnson - Achim, Vezan, Deletic - M. Roman

Rezerve: Baruch, Guerra, Grigoras, Tudose, Chitu, Barbulescu, Dinu

Concordia: Ramniceanu - Bucurica, Ionita, Leca, Bambara - Onduku, Serediuc - Dima, Purece, Florea - Wellington

Rezerve: Cobrea, Ispir, Rosu, Savin, Zaharia, Ganea, Stratila

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Sageata Navodari Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Sageata Navodari Concordia Chiaja , #rezultate