Liga 1: Surpriza pe Bega: Timisoara, doar egal cu Pandurii

Miercuri, 13 Aprilie 2011, ora 21:25
1568 citiri

FC Timisoara a obtinut doar o remiza, pe teren propriu, cu Pandurii Targu Jiu, scor 2-2, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 26 din Liga 1.

Banatenii au inceput perfect partida, Zagrean fiind in centrul actiunilor ofensive ale jucatorilor lui Dusan Uhrin junior, iar in minutul 26 au deschis scorul prin Magera, care a inscris printr-o lovitura de cap.

Bucuria gazdelor a durat numai 12 minute, Vranjes restabilind egalitatea cu un sut din voleu de la 16 metri.

Lemnaru a redus la tacere tribunele de pe Dan Paltinisanu in startul reprizei secunde, inscriind pentru 1-2, la numai trei minute de la reluare, dupa ce a scapat singur spre poarta lui Pantilimon.

Timisorenii s-au napustit in atac si si-au creat mai multe faze de poarta, dar egalarea a venit abia in minutul 90, cand Zicu a inscris ca urmare a unei erori din apararea gorjenilor.

In urma acestui rezultat, FC Timisoara egaleaza Otelul la puncte si trece pe prima pozitie in clasament datorita golaverajului.

Pandurii Targu Jiu ramane pe locul 14, cu 30 de puncte, la 7 "lungimi" de retrogradare.

FC Timisoara: Pantilimon - Helder, Luchin, Ghionea, Scutaru - Goga, Bourceanu, Burca, Zicu - Magera, Zagrean;

Rezerve: Taborda, Krejci, Ignjatjevici, Axente, Tames, Rafael Rocha, Ricketts;

Pandurii: Mingote - Pleasca, Viera, Cardoso, Grecu - Bacila, Pintilii, Nistor, Vranjes - Lemnaru, Stromajer;

Rezerve: Lazar, Rada, Popete, Neagu, Avramescu, Apostu, Brata.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#FC Timisoara, #pandurii targu jiu, #surpriza Liga 1, #rezultate Liga 1 , #rezultate