Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: CFR Cluj, doar o remiza cu Gaz Metan Medias

Vineri, 19 Noiembrie 2010, ora 20:35
2503 citiri

CFR Cluj si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata in etapa a 16-a a Ligii I.

Ambele formatii veneau dupa succese importante obtinute in etapa trecuta, CFR Cluj dupa un 3-0 la Bistrita, iar Mediasul inca jubila in urma succesului obtinut in Ghencea, scor 1-0.

Cele doua goluri ale partidei s-au inscris rapid, tabela inregistrand scorul final inca din minutul 12.

Gazdele au deschis scorul in secunda 28, De Zerbi inscriind din pasa lui Bjelanovici. Oaspetii au egalat in minutul 12 prin Eric, al carui sut a fost deviat usor de Edimar.

Repriza secunda a fost marcata de cateva ocazii mari la poarta lui Plesca, dar Bjelanovici, Piccolo si De Zerbi n-au reusit sa isi repuna echipa in avantaj.

Minutul 90 a inregistrat si o bara pentru gazde, sutul din voleu al lui De Zerbi fiind deviat in bara din dreapta.

In urma rezultatului inregistrat, CFR Cluj ramane pe locul 7 in Liga I, cu 23 de puncte, in timp ce mediesenii egaleaza Rapidul, cu 26 de puncte, dar stationeaza pe pozitia a 4-a.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...