Liga I: Dinamo a castigat la Bistrita

Vineri, 22 Octombrie 2010, ora 22:20
1992 citiri

Dinamo a bifat cea de-a doua victorie consecutiva in Liga I, impunandu-se in meciul disputat cu Gloria Bistrita, in deplasare, scor 2-0.

"Cainii" au inceput in forta si au ratat prima mare ocazie in minutul 8, prin Adrian Cristea, care a sutat peste poarta din careul mic.

Sutul aceluiasi Adrian Cristea a fost respins in minutul 15 de pe linia portii, iar balonul a ajuns la Ionel Danciulescu, veteranul lui Dinamo inscriind primul gol al partidei.

Liviu Ganea a trecut pe langa 2-0 in minutul 37, ratand singur cu Albut, in timp ce Bruno Moraes a ratat egalarea cu trei minute inainte de pauza., sutand peste din sapte metri.

Repriza secunda a oferit un fotbal frumos, pe contre, bistritenii riscand aproape tot pentru a obtine egalarea. Dolha a aparat fantastic in fata lui Bruno Moraes, care putea puncta in minutul 66 din interiorul careului.

Contra-atacurile dinamovistilor s-au intetit pe final, iar Andrei Cristea a inscris pentru 2-0 la numai trei minute de la intrarea pe teren.

Cu cele trei puncte luate la Bistrita, formatia din Stefan cel Mare urca pe un provizoriu loc 4. Gloria ramane pe locul 16, retrogradabil, cu numai 10 puncte acumulate in 12 meciuri.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...