Liga I: Ilyes, inger si demon pentru FC Brasov cu FCM Targu Mures

Vineri, 03 Decembrie 2010, ora 20:35
1348 citiri

FC Brasov si FCM Targu Mures au incheiat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata in cea de-a 18-a etapa a Ligii I.

Gazdele au dominat steril in prima parte a meciurilor, insa fazele de atac, coordonate de Robert Ilyes, n-au reusit sa puna in pericol poarta lui Danalache.

Cele doua goluri ale partidei au fost reusite in repriza secunda de Ilyes, care a inscris atat pentru formatia, cat si in propria poarta.

Pentru FC Brasov, fostul rapidist a punctat in minutul 63 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Chipchiu.

Dupa noua minute, Ilyes a deviat cu capul la o lovitura libera a oaspetilor si balonul a intrat in poarta lui Minca, stabilind scorul final, 1-1

Diarrassouba putea inscrie pentru gazde cu sase minute inainte de final, dar balonul sutat din 10 metri a lovit bara portii lui Danalache.

Remiza ii mentine pe brasoveni deasupra liniei de retrogradare, formatia de sub tampa urcand pe locul 11, cu 20 de puncte. FCM Targu Mures stationeaza pe 14, la un singur punct de retrogradare.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...