Liga I: Remiza spectaculoasa intre Sportul si Victoria Branesti

Sambata, 11 Septembrie 2010, ora 18:52
1160 citiri

Sportul Studentesc si Victoria Branesti au terminat la egalitate, scor 2-2, o partida frumoasa, peste media Ligii I.

"Studentii" au inceput ca din tun si, in secunda cu numarul 24, Tibi Balan a deschis scorul din centrarea lui Maxim.

Doar 10 minute mai tarziu, acelasi Balan a obtinut o lovitura de la 11 metri, penaltiul fiind transformat de Dacian Varga.

Cei din Branesti au redus din diferenta in minutul 24, atunci cand Olariu a obtinut la randul sau un penalti pe care tot el l-a si transformat. Ilfovenii au dat lovitura in final, Popa transformand frumos o lovitura libera in minutul 86.

Scor final, Sportul Studentesc - Victoria Branesti 2-2.

Victoria Branesti: Stoicescu, Ed. Nicola, Ispir, Sg. Bar, Straut, Nicoara, D. Popa , Olariu, B. Oprea, A. Iacob, V. Simion.

Sportul Studentesc: G. Niculescu, Maxim, Ghinga, Patriche, Ciupe, Ferfelea, Cr. Irimia, Patrascu, Balan, Varga, Curelea.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#egal Sportul Victoria Branesti, #rezultate Liga 1, #Varga Balan gol Sportul , #rezultate