Liga I: Sportul a invins Gloria intr-un meci spectaculos

Luni, 09 August 2010, ora 19:53
1358 citiri

Sportul Studentesc a castigat primele puncte in actuala stagiune a Ligii I, dupa ce a invins Gloria Bistrita, scor 4-2, in epilogul etapei a treia.

Ultima partida a etapei a fost printre cele mai spectaculoase, oferind nu mai putin de cinci goluri si rasturnari spectaculoase de situatie.

Bistritenii au trecut la conducere inca din minutul 3, datorita sutului excelent din afara careului al lui Predescu. Studentii au egalat dupa numai doua minute, Curelea reluand cu capul in plasa o centrare a lui Varga.

Oaspetii au trecut din nou in avantaj cu 10 minute inainte de pauza, brazilianul Moraes invingandu-l pe Viciu dupa o preluare superba in careu.

Cei de la Sportul nu s-au lasat mai prejos si au restabilit egalitatea, in minutul 50, gratie reusitei lui Tiberiu Balan din interiorul careului.

Curelea a punctat pentru a doua oara 18 minute mai tarziu, in timp ce Varga a inscris pentru 4-2 in ultimul minut de joc, cu un sut la coltul scurt din interiorul careului, aducand primele puncte pentru bucuresteni in actuala stagiune.

Cele trei puncte obtinute scot trupa lui Selymes din subsolul clasamentului pana pe locul 10, in timp ce Gloria ramane pe 12 cu doua puncte.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...