Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: Timisoara rateaza sansa de a trece pe locul 1

Vineri, 22 Octombrie 2010, ora 20:20
1320 citiri

FC Timisoara a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat pe teren propriu cu Universitatea Cluj, in etapa a 12-a a Ligii I.

Banatenii au trecut la conducerea partidei inca din minutul trei, gratie reusitei lui Axente, care a inscris din cativa metri dupa o centrare excelenta a lui Zicu.

Doar noua minute le-au luat clujenilor sa restabileasca egalitatea, Zsolt Szilagy profitand de o greseala a lui Reinaldo pentru a inscrie in poarta lui Pantilimon.

Ardelenii au rasturnat tabela in minutul 28, cand Machado a ramas singur cu portarul, in urma unei lovituri libere executata rapid, si a inscris fara probleme.

In minutul 68, Ianis Zicu a punctat pentru a cincea oara in trei meciuri si a restabilit egalitatea la doi, rezultat care avea sa ramana pana la finalul intalnirii de pe arena Dan Paltinisanu.

Banatenii au ratat doua ocazii imense pe final, iar minutul 87 a fost marcat de o bataie generala, in urma careia Delgado a fost eliminat.

Echipa pregatita de Cosmin Contra rateaza astfel sansa de a urca pe locul 1 in Liga I, insa se apropie la un punct de Otelul Galati, care are un meci mai putin disputat. Universitatea bifeaza cel de-al cincilea meci fara victorie si stationeaza pe locul 9.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...