Pandurii obtine prima victorie a sezonului

Luni, 01 August 2011, ora 20:20
1321 citiri

Formatia Pandurii Targu Jiu a obtinut prima victorie a noului sezon, impunandu-se in partida disputa pe teren propriu cu FC Brasov, scor 2-1, in etapa a doua a Ligii 1.

Dupa o remiza cu nou promovata Ceahlaul, gorjenii au invins Brasovul la Targu Jiu gratie dublei reusite de Stoian Vranjes.

Stromajer l-a gasit excelent in minutul 17 pe Vranjes la marginea careului, iar bosniacul a preluat excelent si l-a invins pe goalkeeperul ardelenilor cu un sut din voleu.

Oaspetii au dat replica in cea de-a doua repriza, cand, la primul atac al echipei (minutul 50'), Marjernik a scuturat plasa dupa o lovitura de cap.

Gazdele au dat insa lovitura pe final prin acelasi Vranjes, mijlocasul inscriind cu un sut superb de la aproximativ 25 de metri cu 11 minute inainte de final.

Pandurii: Lazar - Rusu, Viera, Chiriches, Vlad - Nistor, Pintilii, Vranjes - Lemnaru, Batin, Stromajer;

Rezerve: Mingote, Tataru, Cardoso, Avramescu, C Cristea, Brata, Bacila;

Brasov: Felgueiras - Madeira, Cr Munteanu, Majernik, Cr Ionescu - Cristescu, Toloza, Paez - Chipciu, Hadnagy, Distefano;

Rezerve: Helder, Voiculet, R Machado, Fl Stanga, Mateiu, Buga, Velayos.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...