Echipa lui Hagi, umilita la Medias

Vineri, 08 Martie 2013, ora 22:21
3965 citiri

Echipa lui Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta, a fost umilita in deplasarea de la Medias, dobrogenii fiind invinsi clar de Gaz Metan, scor 4-1.

Nici bine nu a inceput intalnirea de la Medias ca gazdele deschideau scorul. La prima actiune de poarta, Ciprian Petre a centrat bine iar Bawab s-a demarcat si a trimis cu capul in plasa portii lui Buzbuchi.

Defensiva Viitorului a gafat in continuare si numai sansa a facut ca scorul sa ramana 1-0. Norocul echipei lui Hagi a durat insa doar un sfert de ora, Llullaku dubland avantajul gazdelor dintr-o faza suspecta de offside.

La capatul primei jumatati de ora de joc acelasi Llullaku a marcat pentru un neverosimil 3-0, finalizand un contraatac scoala. In fine, pustii de la Viitorul au reusit sa revina in meci pe final de prima repriza, atunci cand Chitu a reluat in plasa centrarea lui Alibec.

Repriza secunda a apartinut oaspetilor, care au atacat in valuri in cautarea golurilor. Cel mai aproape de acest deziderat a fost Gavra, al carui sut din minutul 81 a lovit bara portii Mediasului.

Cand toata lumea astepta fluierul de final, in prelungiri, iordanianul Bawab a luat o actiune pe cont propriu, a trecut fluierand prin defensiva Viitorului si a inchis tabela cu un gol de generic.

Echipa lui hagi pierde astfel clar disputa cu Gaz Metan si incepe sa aiba emotii serioase in privinta retrogradarii.

Intalnirea de la Medias a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+3 Final de meci!

Min.90+1 Bawab patrunde superb prin intreaga defensiva a Viitorului si inscrie!

Min.81 Gavra suteaza superb, dar balonul loveste bara!

Min.62 Bejan suteaza in plasa laterala.

Min.52 Ocazie buna pentru Gaz Metan, dar Buzbuchi retine intr-un final.

Min.46 Incepe repriza secunda.

__________

Min.41+1 Finalul primei reprize.

Min.39 Faza frumoasa a constantenilor finalizata de Chitu cu un gol vital, inainte de pauza.

Min.32 Breeweld intra in careu si suteaza plasat, dar trimite doar in bara portii lui Buzbuchi.

Min.31 Contraatac al gazdelor finalizat de acelasi Llullaku.

Min.17 Llullaku inscrie cu o lovitura de cap din sase metri, pe fondul unei mari erori a defensivei constantene.

Min.11 Bawab si Petre au sansa de a face 2-0 pentru Medias, insa rateaza incredibil.

Min.3 Bawab deschide scorul la prima actiune de poarta a Mediasului!

Min.1 Incepe meciul!

Echipe de start:

Gaz Metan: Greab - Avram, Trtovac, Radovici, Markovici - V. Negru, Breeweld - C. Petre, Eric, Llullaku - Bawab.

Viitorul: Buzbuchi - Balasa, Bejan, Putanu, Tosca - Vastag, Lazar - Cirstocea, Dica, Chitu - Alibec.

Etapa va continua in zilele de sambata, duminica si luni, dupa urmatorul program:

Luni

19:00 "U" Cluj - CS Turnu Severin (Digi Sport)

19:30 Dinamo - Concordia Chiajna (Dolce Sport)

21:30 FC Vaslui - Gloria Bistrita (Digi Sport)

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Liga 1 live, #meciuri Liga 1, #Gaz Metan Viitorul Constanta rezultat , #rezultate