Liga 1: Victorie uriasa pentru Chiajna

Vineri, 26 Septembrie 2014, ora 22:50
5901 citiri

Concordia Chiajna a obtinut o victorie uriasa in primul meci al etapei IX din Liga 1, impunandu-se pe terenul celor de la CSMS Iasi cu scorul de 2-1.

Duelul dintre antrenorii Ionut Chirila si Marius Sumudica, cei care s-au duelat aprig prin intermediul presei in ultimele saptamani, a fost transat in favoarea celui din urma.

Gazdele de la Iasi au deschis scorul in minutul 19, prin Cretu, acesta punctand cu o lovitura de cap, insa ilfovenii au revenit si au restabilit egalitatea in minutul 26, prin fostul atacant al Otelului, Pena.

Chiajna a preluat conducerea pe tabela 10 minute mai tarziu, dupa ce acelasi Pena l-a lansat bine pe Welington, iar brazilianul nu a ratat tinta.

Iesenii puteau egala pana la pauza, insa Cretu a ratat o lovitura de la 11 metri.

In partea secunda nu s-a mai inscris, gazdele remarcandu-se doar prin eliminarea lui Olah, venita pe final de meci.

Echipele de start

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Melinte, Munteanu, Tiganasu - Olah, Novac, Cretu, Cosereanu - Dobre, Onduku

Concordia: Rimniceanu - Stan, Maftei, Dyulgherov, Bucurica - Boldrin, Lovin, Purece, Martins - Welington, Pena

21:00 CFR Cluj - U Cluj

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...