Remiza in derbiul Ilfovului: Voluntari, fara victorie in Liga 1

Vineri, 02 Octombrie 2015, ora 20:25
1458 citiri

FC Voluntari si Concordia Chiajna au remizat, scor 1-1, in derbiul judetului Ilfov din Liga 1.

Gazdele raman astfel fara victorie in prima divizie dupa un tur de campionat.

Intalnirea disputata pe stadionul "Dinamo", arena pe care Voluntariul joaca "acasa" in acest sezon, a inceput foarte bine pentru Pancu & Co.

Vasile Maftei a deschis scorul inca din minutul 7, atunci cand a pus bine latul la un balon deviat cu capul de fostul idol din Giulesti.

Oaspetii au restabilit egalitatea in minutul 63, atunci cand Giurgiu a transformat un penalti acordat dupa un fault al lui Maftei la Gradinaru.

In prelungirile meciului spiritele s-au incins, iar Vodut si Vagner au fost eliminati.

Echipele de start

Voluntari: Balauru - L. Rus, Maftei, Novakovic, Briceag - Todoran, Novac - Kone, Gossens, M. Costea - Pancu

Chiajna: Iacob - Vagner, Sirghi, Mamele, Bucurica - Giurgiu, Pana - Gradinaru, Purece, V. Lazar - Tiru

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...