Sportul a inceput campionatul cu o victorie la Chiajna

Luni, 25 Iulie 2011, ora 20:50
864 citiri

Sportul Studentesc a inceput noul sezon al Ligii 1 cu o victorie, scor 2-1, pe terenul nou-promovatei Concordia Chiajna.

Debutul intalnirii a fost unul incredibil, "studentii" deschizand scorul in secunda 12, prin Irimia. Ilfovenii au reusit sa revina insa imediat pe tabela, Sorin Pana marcand direct din lovitura libera in minutul 3.

Acelasi Pana a lovit transversala in minutul 22, insa cei de la Concordia au ramas in 10 jucatori cu 3 minute inainte de pauza, Claudiu Dumitrescu vazand direct cartonasul rosu dupa un fault comis in timp ce jocul era intrerupt.

In superioritate numerica, jucatorii Sportului Studentesc au incercat sa forteze victoria in primul meci al noului sezon. Chetan a lovit bara in minutul 58, in urma unui sut puternic, din interiorul careului, iar Popa a ratat incredibil, la cealalta poarta, dupa o mare gafa a portarului Ormenisan.

Ghinga a marcat golul de 2-1 in minutul 84, dupa o eroare a defensivei Concordiei, aducand astfel primele 3 puncte pentru cei de la Sportul in acest campionat.

ECHIPELE:

Chiajna: Nita - Cl.Dumitrescu, Mamele, A.Stoica, P.Marin - A.Popa, Sorin Pana, Silviu Pana, I.Iordache - Baltoi, Mihalcea

Rezerve: Gospodinov, Muzac, Neagu, Bozga, Stere, Vitinha, Salem

Sportul: Ormenisan - Beta, Patriche, D.Lung, Maxim - Cr.Irimia, Ghinga, T.Balan, Ferfelea, A. Lungu - Curelea

Rezerve: Popescu, Beta, Nae, Lungu, Dobre, Ratiu, Chetan

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
#Sportul victorie Chiajna, #Sportul castiga Concordia Chiajna, #Concordia invinsa Sportul, #rezultate Liga 1 , #rezultate