Timisoara bate Urziceniul si ramane in coasta Otelului. Unirea retrogradeaza

Luni, 09 Mai 2011, ora 19:54
1899 citiri

FC Timisoara a castigat partida disputata pe teren propriu cu Unirea Urziceni, scor 3-1, in etapa cu numarul 32 din Liga 1.

Banatenii au deschis scorul in minutul 12 dintr-o lovitura de la 11 metri transformata de Magera, iar Cisovsky a punctat pentru 2-0 cinci minute mai tarziu, dupa o lovitura de colt.

Acelasi Cisovsky a inscris in proprie poarta in minutul 25 al primei reprizei, trimitand balonul in poarta lui Taborda dupa centrarea de pe partea dreapta a lui Busca.

Gazdele au evoluat la fel de ofensiv si in repria secunda si au reusit sa marcheze pentru a treia oara in minutul 76, cand Zagrean l-a invins pe Curca cu un sut din numai cinci metri.

In urma acestui succes, FC Timisoara s-a apropiat din nou la un singur punct de liderul Otelul Galati, cu doua etape inaintea finalului de sezon.

De partea cealalta, Unirea Urziceni a retrogradat matematic in esalonul secund, aflandu-se la noua puncte de prima pozitie salvatoare.

FC Timisoara: Taborda - Luchin, Cisovsy, Ghionea, Ignjatijevici - Helder, Tames, Alexa, Zicu - Nikolici, Magera;

Rezerve: Pantilimon, Goga , Bourceanu, Ricketts, Curtean, Sepsi, Zagrean;

Unirea Urziceni: Cernea - Busca, Nicu, Tosca, Tene - Muzac, Onicas - Teusan, Scarlatescu, Rusescu - Mihalcea;

Rezerve: Curca, Ionita, Senin, Marcu;

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#FC Timisoara, #Unirea Urziceni, #rezultate Liga 1, #Unirea Urziceni retrogradata , #rezultate