Victorie pretioasa pentru cea mai slaba echipa din Liga 1

Luni, 11 Septembrie 2017, ora 19:57
4230 citiri

"Lanterna rosie" a Ligii 1 inaintea acestei etape, Concordia Chiajna, a obtinut o victorie pretioasa in deplasarea de la Medias.

Ilfovenii s-au impus cu scorul de 2-1 la capatul unei partide in care gazdele au aratat inca o data ca gasesc extrem de greu drumul spre gol.

Bud a inscris inca din minutul 15, cu o lovitura de cap, insa reusita sa a fost anulata pentru un presupus offside care nu a fost confirmat de reluarile TV.

Oaspetii au preluat conducerea pe tabela de marcaj abia in debutul partii secunde, atunci cand pustiul Ronaldo Deaconu a transformat superb o lovitura libera, profitand insa si de plasamentul gresit al lui Pleasca.

Marc a fost aproape de 2-0 in minutul 60, insa balonul deviat excelent de acesta, cu glezna, a lovit bara transversala.

Un minut mai tarziu defensiva Gazului a gafat nepermis, mingea a ajuns in careu, iar Batin a punctat cu un sut naprasnic din 15 metri.

Chiajna a ramas in 9 jucatori dupa ce Patache si Batin au fost eliminati in decurs de trei minute pentru cumul de cartonase, iar Golubovic a redus din diferenta in prelungiri. A fost insa prea putin pentru medieseni in ciuda celor 5 minute suplimentare aratate de la margine.

Dupa aceasta victorie, Chiajna sare de pe ultimul loc al clasamentului pana pe pozitia a 12-a.

Gaz Metan: Plesca - I. Voicu, Perendija, M. Constantin, De Vriese - Bic, Paulo Jorge - Surugiu, Olaru, Popovici - Golubovici

Rezerve: Greab, Buziuc, Khubutia, Lokaj, L. Manole, Mitici, R. Romeo

Antrenor: Cristi Pustai

Concordia Chiajna: Balgradean - Patache, A. Marc, Manasse, Albu - Babici - Bawab, M. Cristescu, Oct. Deaconu - Bud, Batin

Rezerve: Caparco, Bucsa, Fota, Gradinaru, M. Pena, R. Raducanu, Razdan

Antrenor: Vasile Miriuta

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Liga 1 rezultate, #meciuri rezultate Liga 1, #Chiajna victorie Medias , #rezultate