Vointa Sibiu a invins Mioveniul la ultimul meci in Liga 1

Vineri, 18 Mai 2012, ora 19:50
1717 citiri

Vointa Sibiu a reusit s-o invinga pe codasa CS Mioveni, scor 3-1, in ultimul meci al celor doua grupari in Liga 1, ambele retrogradand in divizia secunda.

Surprinzator, "lanterna" Mioveni a deschis scorul la Sibiu in minutul 5, prin Nastasie, insa a fost doar un foc de paie, argesenii cedand lamentabil pana la fluierul de final.

Popa a restabilit egalitatea imediat dupa pauza iar Zagrean a adus cele 3 puncte la Sibiu cu o "dubla" in minutele 55 si 67.

Pentru ca umilinta Mioveniului sa fie completa, Bogdan Stoica a fost eliminat in minutul 70.

Echipele:

Vointa Sibiu: Zavoi - Bar, Apostol, Tanc - Burlacu, Beza, Dalbea, Tatar - Popa, Zagrean, Bunea.

Rezerve: Danalache, Straut, Cigan, Lukanovic, Lungu, Olteanu, Majer.

Dacia Mioveni: O Popescu - Miulescu, Barbu, Mihai Olteanu, Craciun - Cretu, Neaga, Cosereanu, Lirca - Enache, Nastasie

Rezerve: Cobrea, Nila, Bogdan Stoica, Adi Iordache, Naidin, Baicu, Aiza

Arbitri: Dorian Miclosina - Szabo Gero, Alexandru Voda

Rezerva: Florin Ghimbasan

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Vointa Sibiu retrogradata, #CS Mioveni retrogradata, #Sibiu Mioveni rezultat Liga 1 , #rezultate