Wesley decide "derbiul Moldovei"

Luni, 19 Martie 2012, ora 22:25
1702 citiri

Brazilianul Wesley Lopes a fost omul decisiv pentru FC Vaslui in derbiul Moldovei, cu Ceahlaul Piatra Neamt. "Galben-verzii" s-au impus cu 3-1, atacantul sud-american reusind un hattrick.

Mai intai, Wesley a punctat in minutul 11, transformand o lovitura de la 11 metri pe care tot el a obtinut-o.

Apoi, in minutul 27, a reluat in plasa o centrare foarte buna a veteranului Adailton pentru ca in minutul 72 sa isi completeze hattrick-ul din pasa lui Sanmartean.

Ceahalul a marcat golul de onoare pe final, prin Golubovici.

Echipele:

CEAHLAUL: Jovic - Dumitras, Forminte, Cazan, Druga - Achim, Monroy - Stana, Golubovic, Badescu - Gafita

Rezerve: Villadsen, Ichim, M. Popa, Chitosca, Constantinescu, Tepes, Vitelaru

FC VASLUI: Borjan - Milanov, Papp, M. Constantin, Paito - N'Doye, Anderson - Sanmartean, Wesley, Adailton - Temwanjera

Rezerve: Straton, Nsereko, Gheorghiu, Bello, Farkas, Stanciu, Gladstone

Arbitri: Ad. Cojocaru, Ed. Ungureanu, M. Nagy

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#wesley decide derbi moldova, #vaslui victorie ceahlaul, #rezultate Liga 1 , #rezultate