Accidentare groaznica in Liga 1: Transportat de urgenta la spital (Video)

Joi, 19 Decembrie 2013, ora 14:14
3185 citiri

Intalnirea dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias a fost marcata de o accidentare de-a dreptul socanta.

In minutul 38 al partidei, Ciprian Dinu a intrat din spate la Dan Roman si i-a rupt piciorul!

Atacantul celor de la Gaz Metan Medias a inceput imediat sa urle de durere, in timp ce Ciprian Dinu si-a pus mainile in cap dupa ce-a realizat gravitatea accidentarii.

Initial, Dinu, care a fost coleg cu Roman in sezonul 2009/2010, a vazut cartonasul galben, dar arbitrul a revenit si i l-a acordat pe cel rosu.

Dupa minute bune in care a primit ingrijiri pe gazon, Roman a fost urcat in salvare si transportat la spital.

Dan Roman, care peste 4 zile va implini 28 de ani, a deschis scorul in minutul 6 al partidei incheiate cu rezultatul de 2-2.

Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea cosumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
Nicuşor Dan anunţă că şefa ASSMB va fi înlocuită din funcție. „Oare ce crede cetăţeanul român”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan a declarat joi, 28 martie, că şefa Administraţiei Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti, Gabriela Sivache, va fi înlocuită din funcţie, pentru că...
#accidentare Dan Roman video, #Roman accidentare Botosani Gaz Metan , #stiri Liga I