Acuze de meci aranjat in Liga 1? Oltenii vorbesc despre meciul Timisoara - Iasi: "Total deplasat!"

Duminica, 29 Mai 2016, ora 20:17
4905 citiri

CSU Craiova a pierdut in ultima secunda calificarea in Europa League, dupa ce CSMS Iasi a marcat in minutul 89 golul victoriei la Timisoara, scor 3-2, gol care i-a dus pe primul loc in play-out si in premiera in cupele europene.

Imediat dupa partida de la Craiova, castigata de CSU cu Petrolul, scor 2-0, antrenorul Daniel Mogosanu a trimis cateva aluzii in Banat:

"N-as vrea sa folosesc cuvinte care nu-si au rostul. Dar hai sa ne uitam. Au scos 3 seniori si au bagat 3 juniori. E total deplasat pentru un tehnician sa faca asemenea schimbari.

Dar e problema lor, daca asa au gandit. Nu mai conteaza, nu ne mai uitam in urma, n-are nici un rost", puncta Mogosanu pentru DigiSport.

Antrenorul Ionut Popa, de la Poli, a facut intr-adevar urmatoarele schimbari incepand cu minutul 68: Velcota in locul lui Goga, Birnoi in locul lui Zicu si Oprea in locul lui Hernandez.

Timisoara a condus cu 2-0 si a pierdut cu 3-2 partida cu Iasi, gazdele fiind oricum matematic retrogradate. Iasiul a marcat ultimele 2 goluri in minutele 82 si 89, prin Cristea si Piccioni.

CSMS va juca in premiera in istoria sa in cupele europene.

D.A.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#acuze de blat Liga 1 Timisoara, #Mogosanu acuza Timisoara Iasi blat, #acuze dure Craiova catre Timisoara Iasi , #stiri Liga I