Coltescu si-a batut joc de meciul Steaua-Victoria Branesti

Marti, 17 August 2010, ora 07:48
3540 citiri

Intalnirea dintre Steaua si Victoria Branesti, din etapa a 4-a a Ligii I, a fost marcata de arbitrajul execrabil al lui Sebastian Coltescu.

Dupa o prima repriza buna, in care n-a comis erori grave, "centralul" nascut la Craiova "a reusit" in cea de-a doua sa strice meciul.

Prima mare greseala a lui Coltescu s-a produs in startul reprizei secunde, cand a acordat o lovitura de la 11 metri pentru oaspeti, la un presupus fault in careu al lui Geraldo la Prodan. Nici vorba!

Apoi, cateva minute mai tarziu, "fluierasul" oltean a trecut cu vederea o tinere clara in careu asupra lui Kapetanos. Ulterior, s-a revansat fata de Steaua si a acordat un penalti demn de cascadorii rasului tot la atacantul grec.

Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata luni seara, pe teren propriu, cu Victoria Branesti, in etapa a 4-a a Ligii I.

Liga I: Ilie Dumitrescu a debutat la Steaua cu o victorie

Golurile intalnirii au fost marcate de Stancu (min.25 si 67, ultimul din penalti) pentru Steaua, respectiv Olariu (min.56 - penalti) pentru Victoria Branesti.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Sebastian Coltescu, #Steaua Victoria Branesti, #Coltescu greseli Steaua Branesti , #stiri Liga I