Liga 1: CFR Cluj, egal dramatic la Poli Timisoara, in play-out

Duminica, 13 Martie 2016, ora 19:54
3216 citiri

Poli Timisoara a remizat cu CFR Cluj, scor 2-2, in etapa cu numarul 2 din play-outul sezonului 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Ovidiu Popescu in minutul 10 si de Ianis Zicu, din penalti, in minutul 43. pentru gazde, respectiv Camora in minutul 91 si Petrucci in minutul 93.

Egalarea CFR-ului a fost dramatica, ambele goluri venind in prelungiri, minutele 91 si 93.

De remarcat ca Poli a avut un om in plus din minutul 58, cand Andrei Muresan a fost eliminat de la CFR, pentru cumul de cartonase galbene.

CFR ramane pe 3 cu 18 puncte, iar Timisoara are 15 puncte, dupa 2 egaluri la rand, fiind pe 5.

ACS Poli: Strauss - Belu, Torres, Scutaru, D. Popescu - Melinte, Llorente - O. Popescu, Hernandez, Zicu - Elek.

Rezerve: Smaranda, Bocsan, Suarez, Doman, Jenkins, Henrique, Pisas.

CFR Cluj: T. Marc - Coelho, A. Muresan, L. Goian, Camora - Gomelt, Petrucci, Ruiz - Jakolis, Cristian Lopez, Paun.

Rezerve: Vatca, Tanc, Larie, Nascimento, Negrut, Nouvier, Bud.

Arbitru: Cristi Balaj.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Poli Timisoara bate pe CFR Cluj, #cronica Timisoara CFR Cluj, #victorie importanta Poli cu CFR , #stiri Liga I