Liga 1: Pandurii spune adio primei ligi dupa o partida de infarct la FC Botosani

Duminica, 04 Iunie 2017, ora 23:16
10155 citiri

FC Botosani a castigat cu 2-1 partida cu Pandurii Targu Jiu, din ultima etapa a fazei de play-out a sezonului 2016/2017, cu gol marcat in minutul 94, gol care a retrogradat matematic pe gorjeni in Liga 2.

Partida a fost una incredibila pe final, toate cele 3 goluri fiind marcate dupa minutul 88.

Golofca a deschis scorul cu un gol printre picioarele lui Popescu, pentru ca Florin Ilie sa egaleze cu capul in minutul 91.

La acest scor si la acest minut, Pandurii era salvata si juca barajul cu UTA.

Fulop nu a fost insa de acord si a marcat in minutul 94 golul unei victorii care pe Botosani nu o ajuta cu nimic, in timp ce pe Pandurii o duce in Liga 2.

Poli Timisoara termina pe 6 si merge la baraj, in timp ce Concordia, care a invins Voluntari cu 1-0 se salveaza direct.

FC Botosani: Cobrea - Patache, Burca, Tincu, Musat - Vasvari, Bordeianu - M. Roman, Morutan, Golofca, Kuku.

Rezerve: Avram, Plamada, Carstocea, Herghelegiu, Endrick, Juncanaru, L. Fulop.

Antrenor: Leo Grozavu.

Pandurii: L. Popescu - Negoita, Ene, Erico, Busu - Cioinac, Zaina - Firtulescu, Pacurar, Hlistei - Negrut.

Rezerve: Stanca, Samson, Ilie, Stana, Hamed, Parcalabu, Dodoi.

Antrenor: Flavius Stoican.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#FC Botosani ingroapa pe Pandurii, #Pandurii retrogradare Liga 2, #Pandurii meci de infarct cu Botosani , #stiri Liga I