Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Vasluiul isi ia adio de la Liga 1 cu o infrangere la scor

Luni, 19 Mai 2014, ora 20:55
4513 citiri

FC Vaslui, altadata una din echipele cu pretentii ale Romaniei, si-a luat adio de la Liga 1 cu o infrangere la scor.

Moldovenii au fost invinsi pe teren propriu de vicecampioana Astra Giurgiu cu scorul de 4-1.

Echilibrul meciului de la Vaslui s-a rupt in finalul primei reprize, atunci cand Cristescu a deschis scorul pentru oaspeti cu un sut frumos, de la 18 metri.

Debutul partii secunde a fost la fel de nefast pentru gazde, Alibec si Seto marcand de doua ori intr-un interval de cinci minute si rispind orice emotii in privinta invingatoarei.

Alibec a mai punctat o data in minutul 62 iar vasluienii au reusit golul de onoare pe final de meci printr-un... autogol, Muresan marcand in propria poarta.

FC Vaslui nu a primit licenta pentru sezonul urmator si va fi retrogradata administrativ in Liga 2.

Cum echipa se confrunta cu serioase probleme de ordin financiar se vorbeste chiar si despre desfiintarea clubului inventat de Adrian Porumboiu.

Echipele de start

FC Vaslui: Ormenisan - Buziuc, Temwanjera, Sluser, Mares - Nenita, Enescu, Popa, Popovici - Patulea, Parvu

Rezerve: Taune, Lazar, Sopu, Epure, Bucur

Astra: Coman - Amorim, Papp, A. Muresan, St. Popescu - Ionita II, Takayuki, Cristescu, Iorga - Ivanovski, Alibec

Rezerve: Gavrilas, Budescu, Matel, Ben Youssef, Ungurusan

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...