Liga 1: Sepsi da lovitura si castiga pe final de meci acasa la Universitatea Craiova

Duminica, 11 August 2019, ora 19:56
5478 citiri

Sepsi Sfantu Gheorghe a dat lovitura acasa la Universitatea Craiova, castigand pentru prima data in aceasta editie de Liga 1, scor 1-0, pe stadionul Ion Oblemenco, in etapa cu numarul 5 din stagiunea competitionala 2019/2020.

Singurul gol a fost marcat de Karanovici in minutul 81, desi prima parte a fost una controlata cu destula autoritate de gazde. A fost un gol facut cadou de fundasul Acka, care a comis o grava eroare in defensiva.

In cele 10 minute ramase de la golul atacantului oaspete, Craiova nu a avut niciun pic de reactie, iar fanii au inceput sa strige, incepand cu minutele de prelungiri, demisia antrenorului Papura.

Sepsi e neinvinsa in Liga 1, avand 4 egaluri la rand inainte de acest triumf pe un stadion greu.

Pentru olteni este al treilea esec la rand, dupa 1-2 cu Sibiul in Liga 1 si 0-2 cu AEK Atena joi in prima mansa din turul III preliminar al Europa League.

Craiova: Pigliacelli - Borta, Kelic, Acka, Bancu - Ivanov, Qaka, Cicaldau - Barbut, Roman, Constantin.

Rezerve: Popescu, Hreniuc, Vatajelu, Mihaila, Alex Ionita, Mateiu, Fortes.

Antrenor: Corneliu Papura.

Sepsi: Fejer - Radoslav, Barisic, Tincu, Konongo - Vasvari - Andrezly, I. Fulop, Flores, Carnat - Dumiter.

Rezerve: Moldovan, Bouhenna, Stefan, Kilyen, Karanovic, Safranko.

Antrenor: Csaba Laszlo.

Arbitru: G.Radulescu.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Craiova pierde meci Liga I cu, #Craiova Sepsi cronica meci Liga 1, #Sepsi da lovitura si castiga deplasare , #stiri Liga I