Liga I: CFR Cluj trece lejer de FC Botosani

Duminica, 15 Decembrie 2013, ora 19:30
1947 citiri

CFR Cluj a trecut de FC Botosani in runda cu numarul 18 a Ligii I, sezonul 2013/2014, scorul final fiind de 3-1, dupa goluri marcate de Batin, Maftei si Rui Pedro, respectiv Vraciu, pentru moldoveni.

Primul gol al partidei a fost marcat de Rui Pedro in minutul 32, pentru CFR, dupa un sut frumos de la 20 de metri, portarul Perianu de la Botosani scapand incredibil mingea in poarta.

Ceferistii nu au avut prea mult timp sa se bucure, pentru ca 7 minute mai tarziu, Vraciu egala pentru moldoveni.

Vraciu a reluat in plasa lui Felgueiras, dupa un corner de pe partea dreapta.

Pauza le-a gasit pe cele doua echipe la egalitate, dar putin timp dupa reluare, Maftei aducea CFR din nou in avantaj.

Fostul fundas al Rapidului i-a luat fata lui Perianu intr-un duel la cap in zona punctului cu var si a trimis mingea in poarta. Centrarea a venit de la Deac.

Nu a fost scorul final, pentru ca CFR a mai punctat o data, prin Paul Batin, pe final de joc, in minutul 88.

Prin aceste trei puncte obtinute, CFR urca pe 6 in Liga I, cu 28 de puncte acumulate, la trei lungimi in spatele lui Dinamo.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Rada, Camora - Djokovic - Deac, Rui Pedro, Gabionetta, Costea - Maah.

Rezerve: Minca, Sepsi, Piccolo, Brandao, Voiculet, Hora, Batin.

FC Botosani: Perianu - Patache, Poverlovici, Acsinte, Taban - Croitoru, Tincu, Vasvari, Fulop - Hadnagy, Vraciu.

Rezerve: Curileac, Matei, Radu, Dinu, Maghici, Codoban, Carjan.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#cfr bate botsani liga I, #liga I etapa 18 cronica cfr, #cronica meci liga I cfr botosani, #cfr trece de botosani liga I , #stiri Liga I