Liga I: Steaua stinge orice fel de suspiciune si trece fluierand de Viitorul

Luni, 21 Aprilie 2014, ora 23:00
6249 citiri

Steaua a trecut de Viitorul cu 3-0 in ultimul meci al zilei de luni in Liga I, etapa cu numarul 28, din sezonul 2013/2014.

Golurile au fost marcate de Latovlevici, Iancu si Keseru, in interval de 10 minute.

Steaua si Viitorul au inceput slab partida de la Chiajna, aproape 40 de minute fiind prea putine faze de gol. Fara ca forcingul de final de prima parte sa fie anuntat cumva, Steaua a marcat in ultimele 5 minute de doua ori.

Mai intai Latovlevici marca dupa o faza personala de senzatie, cu un sut imparabil la vinclu, de la coltul careului mare.

Dupa doar 60 de secunde, Iancu a facut 2-0, aproape cu poarta goala, dupa o pasa inspirata venita de la Chipciu.

Pentru a stinge orice fel de suspiciune, Steaua a inceput in forta si in partea secunda, cand in minutul 50 marca Keseru, la chiar prima atingere de balon, dupa un sut in forta la coltul lung, balon la care a gresit si Balauru, portarul gazda.

Steaua obtine lejer 3 puncte, cu toate suspiciunile de dinainte de meci, urcand acum la 9 lungimi peste Astra, in fruntea Ligii I.

Viitorul ramane pe loc retrogradabil si are mari emotii in ce priveste ramanerea in prima liga.

Iata filmul partidei -

Viitorul - Steaua Bucuresti 0-3

FINAL DE MECI - Viitorul - Steaua 0-3!

Min.89 - Echipele asteapta finalul de meci, se vor arata 2 minute de prelungire.

Min.80 - S-a mai stins si din entuziasmul Viitorului, care parca nici nu mai incearca atacuri.

Min.75 - Offside la Szukala, care avusese o lovitura de cap scoasa greu de Balauru.

Min.71 - Sut bun Axente, care il obliga pe Tatarusanu la o parada. Gresise Varela in prealabil, lasandu-l pe atacantul gazda sa suteze.

Min.70 - Iese Sanmartean, intra Stanciu.

Min.69 - Faza buna a Stelei, dar Sanmartean paseaza in blocajul Viitorului.

Min.66 - Nu sunt ocazii la poarta lui Tatarusanu, deci echipa gazda tot insista in jumatatea adversa.

Min.63 - Ultima schimbare la gazde, iese Cirstocea, intra Manea.

Min.61 - Steaua joaca simplu acum, pase lungi, fara complicatii. Victoria e asigurata.

Min.55 - Inca o schimbare la Steaua, iese Pintilii, intra Filip.

Min.50 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua!!! 3-0 pentru Steaua, dupa un gol al lui Keseru, la prima atingere de balon. Sut superb de la distanta, dar si o greseala de portar mare a lui Balauru.

Min.49 - Schimbare la Steaua, iese Iancu, intra Keseru.

Min.48 - Sut de la distanta Axente, mult peste poarta.

Min.46 - A inceput partea secunda!

Iese Moga, intra Mitrita, iese Daminuta, intra Axente, doua schimbari la Viitorul.

Min.45 - Pauza la Viitorul - Steaua 0-2!

Min.39 - GOOOOOOOOOOOOOL Steaua! 2-0 dupa doua goluri ale Stelei in doua minute. Chipciu l-a gasit perfect pe Iancu, care a marcat nestingherit in poarta goala.

Min.38 - GOOOOOOOOOOL Steaua! Un gol fabulos marcat de Latovlevici, o reusita la vinclu, de la coltul careului. 1-0 Steaua, care e acum la 9 puncte de Astra!

Min.36 - Prepelita cade dupa un contact cu Cirstocea, din nou se cere penalti, Balaj e nemilos si nu da nimic.

Min.34 - Chipciu cere un penalti dupa un contact cu Balauru, apoi Iancu trage mult peste poarta!

Min.31 - Sut bun de la distanta, Tosca a avut o buna ocazie de a marca.

Min.27 - Chipciu a avut posibilitatea sa marcheze, dar a ezitat sa suteze si este corner al Stelei.

Min.26 - Alin Cirstocea cade in careu si cere penalti, dar nu se poate da nimic.

Min.24 - Lovitura de cap surprinzatoare a lui Lazar, din plin careu al Stelei, a prins Tatarusanu.

Min.21 - Sut interesant de la distanta a lui Gabi Iancu, mingea zboara peste bara.

Min.19 - Doua cornere la rand pentru Viitorul, nu iese nimic concret pentru gazde.

Min.14 - Prima ocazie a meciului, suteaza Gavra de la marginea careului, prinde usor Tatarusanu.

Min.13 - Viitorul incearca sa surprinda Steaua cu pase rapide in jumatatea campioanei, dar stelistii resping usor.

Min.9 - Joc foarte slab, nicio ocazie pana acum la ambele porti...

Min.5 - Balauru prinde un nou balon de urmarire, adresat tot lui Chipciu.

Min.4 - Joc incalcit momentan, nimeni nu risca in atac, si terenul este foarte prost.

Min.2 - Balon de urmarire pentru Chipciu, mingea e prea lunga, prinde Balauru.

Min.1 - A inceput partida!

Duminica, dupa Dinamo - Astra 2-0, Negoita, patronul dinamovist, spunea ca stie deja ca Viitorul e mare favorita, avand in vedere ca trupa lui Hagi este mai buna.

Reghecampf i-a raspuns in termeni duri intr-o postare pe Facebook, iar de aici conflictul a degenerat, un conflict in care a intervenit si Gica Hagi, patronul celor de la Viitorul, care l-a atacat si el pe seful celor din Groapa.

Viitorul: Balauru - Moga, Mitrea, Larie, Tosca - Lazar, Daminuta - Tiru, Benzar, Cirstocea - Gavra.

Rezerve: Buzbuchi, Putanu, Axente, R. Marin, Nikolov, Mitrita, Manea.

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Varela, Szukala, Latovlevici - Prepelita, Pintilii - Popa, Iancu, Sanmartean - Chipciu.

Rezerve: Nita, Rapa, Filip. Pirvulescu, Stanciu, Keseru, Radut.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#live text viitorul steaua, #steaua viitorul meci live text, #etapa 28 live viitorul steaua, #se repeta scenariu sezon trecut viitor , #stiri Liga I