Liga 1: Craiova castiga cu mari emotii la Voluntari

Vineri, 30 August 2019, ora 22:58
7170 citiri

Universitatea Craiova s-a impus cu mari emotii in deplasarea de la Voluntari, din etapa a opta a Ligii 1.

Stiinta a castigat cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind inscris cu patru minute inainte de final.

Cu fostul selectioner, Victor Piturca, in tribuna oficiala, formatia din Banie s-a vazut condusa inca din minutul 16, cand Capaana i-a pasat ideal lui Ebralidze, iar acesta a indeplinit o simpla formalitate.

Oltenii au reusit sa egaleze in debutul partii secunde, Mihaila aparand excelent in careul mic advers si reluand in plasa balonul centrat bine de Barbut.

Lucrurile s-au complicat si mai mult pentru gazde in minutul 55, cand Tira a fost eliminat pentru cumul de cartonase, pentru ca zece minute mai tarziu Cicaldau sa iroseasca incredibil un penalti.

Pana la urma, golul izbavitor a venit de la Roman, acesta reluand in plasa cu capul un balon centrat de Cicaldau.

Craiova castiga cu mari emotii la marginea Bucurestiului, insa isi trece in cont cele trei puncte si viseaza sa se implice in lupta pentru titlu.

ECHIPELE DE START

Voluntari: Rimniceanu - Ricardinho, Lopez, I. Balaur, Kocic - Capatina, Gorobsov, I. Gheorghe - I. Costin, Tira, Ebralidze

Rezerve: Mitrev, A. Vlad, Arams, Harrer, Bortoneanu, G. Deac, D. Benzar

Antrenor: Cristiano Bergodi

Craiova: Pigliacelli - Martic, Balasa, Acka, Bancu - Ivanov, Qaka, Cicaldau - Barbut, Markovic, Mihaila

Rezerve: I. Popescu, Ferreira, Mateiu, V. Constantin, A. Ionita II, Vatajelu, M. Roman II

Antrenor: Corneliu Papura

Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...